SUD50P06-15-BE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUD50P06-15-BE3
TO-252AA
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET P-CH 60V 50A DPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4950 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 165 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 15mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 113W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V