SUD50P10-43L-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUD50P10-43L-GE3
Paket:
TO-252
Beschreibung:
MOSFET P-CH 100V 37.1A TO252
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4600 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 160 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 43mOhm @ 9.2A, 10V
Supplier Device Package TO-252
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 8.3W (Ta), 136W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 37.1A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V