SUP25P10-138-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUP25P10-138-GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
TO-220AB
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 16.3A TO220AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2100 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 13.8mOhm @ 6A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 73.5W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16.3A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V