SUP45P03-09-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUP45P03-09-GE3
Beschreibung:
MOSFET P-CH 30V 45A TO220AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2700 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 90 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.7mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 73.5W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 45A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V