SUP85N10-10-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUP85N10-10-GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 85A TO220AB
Auf Lager : 504
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6550 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 160 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10.5mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.75W (Ta), 250W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 85A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V