Zuhause / SCRs / SV6016L1QTP
minImg
SV6016L1QTP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SV6016L1QTP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
ITO-220AB
Beschreibung:
SCR 16A 600V HI TEMP TO220L
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 10 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 22 mA
SCR Type Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 6 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 10.2 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series SV
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 188A, 225A