SX061H100S4PT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SX061H100S4PT
Paket:
Die
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ARRAY GENERAL PURPOSE
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Die
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 100 V
Series -
Package / Case Die
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 2 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C