SZBZX84C2V7ET1G
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
SZBZX84C2V7ET1G
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
SOT-23-3 (TO-236)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
BZ2MZENERDIODEVOLTAREGULAT2(AUTO
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±7.41%
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZBZX84CxxxET1G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Texas Instruments
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms