SZBZX84C43LT1G
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
SZBZX84C43LT1G
Paket:
SOT-23-3 (TO-236)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
BZX84C24ZENDIOVOLTAREGULATOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±7%
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 30.1 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZBZX84CxxxLT1G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 150 Ohms