SZBZX84C5V6LT3G
onsemi
Produkt-Nr.:
SZBZX84C5V6LT3G
Hersteller:
onsemi
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3
Auf Lager : 78
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±7%
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZBZX84CxxxLT1G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms