SZMM3Z56VT1G
onsemi
Produkt-Nr.:
SZMM3Z56VT1G
Hersteller:
onsemi
Paket:
SOD-323
Beschreibung:
DIODE ZENER 56V 300MW SOD323
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±7%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 32.9 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 500 Ohms