SZMM3Z8V2T1G
onsemi
Produkt-Nr.:
SZMM3Z8V2T1G
Beschreibung:
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD323
Auf Lager : 135
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms