SZMM5Z11VT5G
onsemi
Produkt-Nr.:
SZMM5Z11VT5G
Hersteller:
onsemi
Paket:
SOD-523
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
ZEN SOD523 LOW IZ REG 0.5W 11V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.45%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZMM5ZxxxT1G
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms