SZMM5Z3V3T5G
onsemi
Produkt-Nr.:
SZMM5Z3V3T5G
Hersteller:
onsemi
Beschreibung:
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD523
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±6.06%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms