SZMM5Z5V6ST5G
onsemi
Produkt-Nr.:
SZMM5Z5V6ST5G
Hersteller:
onsemi
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD523
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2.14%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms