SZMMSZ9V1T1G
NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
SZMMSZ9V1T1G
Hersteller:
NXP Semiconductors
Paket:
SOD-123
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MMSZZENDIUNIDIRECTIONAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZMMSZxxxT1G
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms