SZNZ3F5V6T1G
onsemi
Produkt-Nr.:
SZNZ3F5V6T1G
Hersteller:
onsemi
Paket:
SOD-323FL
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.6V 800MW SOD323FL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±7.14%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323FL
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms