Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
T10W15NR-F
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 15UF 10% 1KVDC RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Paper, Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 5.310" (134.87mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.380" (35.05mm) |
| Termination | Threaded, Male |
| Mounting Type | Chassis Mount, Requires Holder/Bracket |
| Size / Dimension | 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm), Lip |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | T |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 15 µF |
| Features | High Temperature |
| Package | Bulk |