T15B12AHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
T15B12AHM3/I
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
1500 W UNI-DIRECTIONAL TVS IN SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 91.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10.2V