T16SH-M04N-252A2020-TA
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
T16SH-M04N-252A2020-TA
Beschreibung:
16MM CARBON POTENTIOMETER
Auf Lager : 374
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread M7 x 0.75
Actuator Diameter 0.157" (4.00mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 1.575" (40.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Rotation 300°
Series T-16
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Mfr Amphenol Piher Sensing Systems
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 2.5k
Size - Body Round - 0.630" Dia (16.00mm)