T18-2VPFF100IR-Q8
Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
T18-2VPFF100IR-Q8
Beschreibung:
T18-2 SERIES: IR FIXED FIELD
Auf Lager : 9
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69K
Response Time 1.5ms
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Method Background Suppression
Light Source Infrared (870nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series T18-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V