T18-2VPFF50-2M
Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
T18-2VPFF50-2M
Beschreibung:
T18-2 SERIES: FIXED FIELD; RANGE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP68, IP69K
Response Time 1.5ms
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (624nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series T18-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)