T21901500000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
T21901500000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLOCK 19POS 35DEG 5MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2.5
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 19
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-24 AWG
Number of Levels 1
Series T2
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation 35° (145°) Angle with Board
Clamp Material - Plating Brass - Nickel Plated
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 10 A