Zuhause / SCRs - Modules / T4003N52TS01PRXPSA1
minImg
T4003N52TS01PRXPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
T4003N52TS01PRXPSA1
Beschreibung:
SCR MODULE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 120°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 100 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 4990 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 1 SCR
Voltage - Off State 5.2 kV
Series -
Package / Case TO-200AF
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Structure Single
Current - On State (It (RMS)) (Max) 5340 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 105000A @ 50Hz