T55B476M6R3C0060
Vishay Polytech
Produkt-Nr.:
T55B476M6R3C0060
Hersteller:
Vishay Polytech
Beschreibung:
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 100kHz
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Vishay Polytech
Capacitance 47 µF