T55J335M010C0500
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T55J335M010C0500
Beschreibung:
CAP TANT POLY 3.3UF 10V 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code J
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.3 µF