T55V157M6R3C0035
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T55V157M6R3C0035
Beschreibung:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 150 µF