Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TBS410
Hersteller:
Paket:
TBS
Charge:
-
Beschreibung:
4A 1000V STANDARD BRIDGE RECTIFI
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.1115
$1.1115
10
$0.91295
$9.1295
100
$0.71003
$71.003
500
$0.601863
$300.9315
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1 kV |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TBS |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 1000 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 4 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 4 A |
| Base Product Number | TBS410 |