Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TBS810
Hersteller:
Paket:
TBS
Charge:
-
Beschreibung:
8A, 1000V, STANDARD BRIDGE RECTI
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.4535
$1.4535
10
$1.20935
$12.0935
100
$0.962445
$96.2445
500
$0.814378
$407.189
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1 kV |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TBS |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 1000 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05 V @ 8 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 8 A |
| Base Product Number | TBS8 |