Microchip Technology
Produkt-Nr.:
TC1550TG-G
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
MOSFET N/P-CH 500V 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.239
$7.239
25
$6.042
$151.05
100
$5.491
$549.1
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | N and P-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 55pF @ 25V, 70pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 60Ohm @ 50mA, 10V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 500V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | - |
| Mfr | Microchip Technology |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TC1550 |