Vishay Semiconductor Opto Division
Produkt-Nr.:
TCET1100
Hersteller:
Paket:
4-DIP
Charge:
-
Beschreibung:
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.551
$0.551
10
$0.3591
$3.591
100
$0.23769
$23.769
1000
$0.18355
$183.55
2000
$0.16586
$331.72
5000
$0.154802
$774.01
10000
$0.149274
$1492.74
25000
$0.14706
$3676.5
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Current Transfer Ratio (Max) | 600% @ 5mA |
| Input Type | DC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 3µs, 4.7µs |
| Output Type | Transistor |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 70V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-DIP |
| Series | - |
| Current Transfer Ratio (Min) | 50% @ 5mA |
| Package / Case | 4-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Channels | 1 |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.25V |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Vce Saturation (Max) | 300mV |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 6µs, 5µs |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 60 mA |
| Base Product Number | TCET1100 |