Vishay Semiconductor Opto Division
Produkt-Nr.:
TCND5000
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR REFLECTIVE PIN 940NM SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Response Time | 800ns, 800ns |
| Sensing Distance | 0.079" ~ 0.984" (2mm ~ 25mm) ADJ |
| Output Type | PIN Photodiode |
| Sensing Method | Reflective |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 100 mA |
| Base Product Number | TCND5000 |