Zuhause / SCRs - Modules / TD162N16KOFHPSA2
minImg
TD162N16KOFHPSA2
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
TD162N16KOFHPSA2
Beschreibung:
THYR / DIODE MODULE DK
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 162 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 260 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 5200A @ 50Hz