Zuhause / SCRs - Modules / TD430N22KOFHPSA2
minImg
TD430N22KOFHPSA2
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
TD430N22KOFHPSA2
Beschreibung:
SCR MODULE 2200V 800A MODULE
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 430 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 2.2 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 800 A
Base Product Number TD430N22
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 14000A @ 50Hz