Microchip Technology
Produkt-Nr.:
TD9944TG-G
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
MOSFET 2N-CH 240V 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.7955
$1.7955
25
$1.4915
$37.2875
100
$1.3585
$135.85
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 125pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 6Ohm @ 500mA, 10V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 240V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | - |
| Mfr | Microchip Technology |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TD9944 |