C&K
Produkt-Nr.:
TFCDH8ST1340C
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 277V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.9515
$7.9515
10
$6.3593
$63.593
25
$6.04162
$151.0405
50
$5.88259
$294.1295
100
$5.08763
$508.763
250
$4.769684
$1192.421
500
$4.531196
$2265.598
1000
$4.372204
$4372.204
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.812" (20.6mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Release Force | 4.000gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | TF |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 12gf |
| Overtravel | 0.065" (1.7mm) |
| Voltage Rating - AC | 277 V |
| Electrical Life | 300,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Pretravel | 0.100" (2.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TFCDH8 |
| Differential Travel | 0.030" (0.76mm) |