C&K
Produkt-Nr.:
TFCJF5SP0040C
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.8375
$7.8375
10
$6.26905
$62.6905
25
$5.95574
$148.8935
50
$5.79918
$289.959
100
$5.015525
$501.5525
250
$4.702044
$1175.511
500
$4.466919
$2233.4595
1000
$4.310198
$4310.198
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.579" (14.7mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Release Force | 35gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | TF |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.050" (1.27mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Pretravel | 0.047" (1.2mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TFCJF5 |
| Differential Travel | 0.010" (0.25mm) |