onsemi
Produkt-Nr.:
TIG066SS-TL-E
Hersteller:
Paket:
8-SOP
Charge:
-
Beschreibung:
IGBT 400V 8SOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Test Condition | - |
| Input Type | Standard |
| Switching Energy | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Td (on/off) @ 25°C | - |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 150 A |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 5V @ 4V, 150A |
| Package / Case | 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| IGBT Type | - |
| Base Product Number | TIG066 |