Harris Corporation
Produkt-Nr.:
TIP115
Hersteller:
Paket:
TO-220-3
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
TRANS PNP DARL 60V TO220-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 25MHz |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2.5V @ 8mA, 2A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP - Darlington |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | Harris Corporation |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 2mA |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 1A, 4V |