onsemi
Produkt-Nr.:
TIP117TU
Hersteller:
Paket:
TO-220-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP DARL 100V 2A TO220-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
866
$0.3325
$287.945
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2.5V @ 8mA, 2A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP - Darlington |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Power - Max | 2 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 2mA |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 1A, 4V |