Harris Corporation
Produkt-Nr.:
TIP120
Hersteller:
Paket:
TO-220-3
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
TRANSISTOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 4MHz |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 4V @ 20mA, 5A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | Harris Corporation |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500µA |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 3A, 3V |