onsemi
Produkt-Nr.:
TIP2955G
Hersteller:
Paket:
TO-247-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 60V 15A TO247-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.09
$2.09
10
$1.8791
$18.791
100
$1.51031
$151.031
500
$1.240871
$620.4355
1000
$1.028156
$1028.156
2000
$0.957248
$1914.496
5000
$0.921794
$4608.97
10000
$0.88634
$8863.4
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 2.5MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3V @ 3.3A, 10A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 90 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 700µA |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20 @ 4A, 4V |
| Base Product Number | TIP2955 |