STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
TIP31A
Hersteller:
Paket:
TO-220
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 60V 3A TO220
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.8455
$0.8455
10
$0.741
$7.41
100
$0.568385
$56.8385
500
$0.449331
$224.6655
1000
$0.359461
$359.461
2000
$0.325764
$651.528
5000
$0.303297
$1516.485
10000
$0.292058
$2920.58
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.2V @ 375mA, 3A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Power - Max | 2 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 300µA |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 3A, 4V |
| Base Product Number | TIP31 |