onsemi
Produkt-Nr.:
TIP33CG
Hersteller:
Paket:
TO-247-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 100V 10A TO247-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.3085
$2.3085
10
$2.07195
$20.7195
100
$1.665255
$166.5255
500
$1.368152
$684.076
1000
$1.133606
$1133.606
2000
$1.055431
$2110.862
5000
$1.016338
$5081.69
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 3MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 10 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 4V @ 2.5A, 10A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 80 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 700µA |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20 @ 3A, 4V |
| Base Product Number | TIP33 |