STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
TIP35C
Hersteller:
Paket:
TO-247-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 100V 25A TO247-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.4035
$2.4035
10
$2.15935
$21.5935
100
$1.73565
$173.565
500
$1.426007
$713.0035
1000
$1.181553
$1181.553
2000
$1.100072
$2200.144
5000
$1.059326
$5296.63
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 3MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 4V @ 5A, 25A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 125 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 15A, 4V |
| Base Product Number | TIP35 |