onsemi
Produkt-Nr.:
TIP36AG
Hersteller:
Paket:
TO-247-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 60V 25A TO247-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.344
$3.344
10
$2.8044
$28.044
100
$2.268505
$226.8505
500
$2.016489
$1008.2445
1000
$1.726616
$1726.616
2000
$1.625792
$3251.584
5000
$1.559786
$7798.93
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 3MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 4V @ 5A, 25A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 125 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 15 @ 15A, 4V |
| Base Product Number | TIP36 |