Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
TIP42CTU-T
Hersteller:
Paket:
TO-220-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS BJTS PNP 100V 6A TO220-3 T
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
987
$0.285
$281.295
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 3MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 6 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 600mA, 6A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Power - Max | 2 W |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 700µA |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 15 @ 3A, 4V |