TJ20S04M3L,LXHQ
Toshiba Semiconductor and Storage
Produkt-Nr.:
TJ20S04M3L,LXHQ
Paket:
DPAK+
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET P-CH 40V 20A DPAK
Auf Lager : 34000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 175°C
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1850 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 37 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 22.2mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package DPAK+
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series U-MOSVI
Power Dissipation (Max) 41W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Ta)
Vgs (Max) +10V, -20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V