Vishay Semiconductor Opto Division
Produkt-Nr.:
TLHG6420
Hersteller:
Paket:
5mm
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
LED GREEN DIFFUSED 5MM T/H
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 570nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 50° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | - |
| Millicandela Rating | 20mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 12.80mm |
| Supplier Device Package | 5mm |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | - |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | White |
| Wavelength - Peak | 571nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |