TLHY4200-AS12Z
Vishay Semiconductor Opto Division
Produkt-Nr.:
TLHY4200-AS12Z
Paket:
T-1
Beschreibung:
LED YELLOW CLEAR T-1 T/H
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 44°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Millicandela Rating 10mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 6.10mm
Supplier Device Package T-1
Lens Style Round with Domed Top
Series TLH.42
Package / Case Radial
Mfr Vishay Semiconductor Opto Division
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.4V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 585nm
Package Tape & Box (TB)
Lens Size 3mm, T-1